Hikmet Kızıl
Köşe Yazarı
Hikmet Kızıl
 

NE YAPMALI -1-

ggg Dört bir yandan saldırıyorlar, Ülkemizin gelişmesinden, kalkınmasından, büyümesinden rahatsız olanlar 'Acaba Türkiye’yi kendi içine kapatabilir miyiz, Türkiye’yi istikrarsız bir devlet haline getirebilir miyiz' diye çalışıyorlar. Son yaşanan olayları bu zaviyeden değerlendirmeli. Türkiye'nin celladına aşık entelijansiyası bu gerçeği göremeyecek kadar zihnen Batı kültürünün kölesi. Onlar da bu yüzden endişeli ve oldukça telaşlı. Her zamanki gibi, referandum öncesi düğmeye basıldı. Türkiye, üç kıtada kabaca bin yıllık dünya tarihini yapan bir aktör olarak sonsuza dek Batı ittifakının bir üyesi olarak kalamaz.  Bir uyanışın, bir dirilişin ayak sesleri Batıyı, Batılıyı ve Batıcıları uykusuz bırakıyor. Başkalarının kavramlarıyla kendi dünyanızı kurmayacağımızın farkındayız artık. Çünkü bu yapılırsa; Kendi dünyanızı da kaybedersiniz ve zamanla tarihten silinir gidersiniz. Türkiye, yol ayrımının eşiğine gelip dayandı. Ya dünya tarihini yapan medeniyet iddialarına sahip çıkacak ya da Batılıların tarih yaptığı bir dünyada Batılıların güdümünde ve gölgesinde tarihte tatil yapmaya devam edecek ama sonunda tatil bitecek ve tarihten silinecek... Ülke seçimini 15 Temmuzda da yaptı ; 14 yıldır  medeniyet denklemine karşı durduğu safı netleştirerek yaptı. İşte bundan rahatsızlar. Türkiye, laik elitist, halka rağmen halkçı, vesayetçi, darbeci, statükocu ve batı orijinli modernizm örtülü sakil medeniyet mantalitesini elinin tersiyle itti.  Şurası kesin artık: Batı, resmen ve dolaylı yollarla Türkiye'yle savaşıyor. Türkiye’ye diz çöktürülmesi  için içimizdeki her tür haini kullanıyor, kullanacak. Hazırlıklı olunmalı. Yapılması gereken çok hassas ve temkinli adımlarla ilerlemek ve hiçbir oyuna provokasyona gelmeden emin adımlarla sağlam şekilde ilerlemek. Her türlü ekonomik ve psikolojik baskı karşısında toplumca kenetlenerek, safları sık ve sağlam tutarak klas duruşlar sergilemek. Ve en önemli konu ise başta eğitim sistemi olmak üzere, fikir, sanat, kültür, gençlik, medya sorunlarını, bizim medeniyet dinamiklerimiz ekseninde kısa, orta ve uzun vadeli projelerle kalıcı olarak çözüme kavuşturmak. Vesselam.  
Ekleme Tarihi: 14 Mart 2017 - Salı

NE YAPMALI -1-

Dört bir yandan saldırıyorlar,

Ülkemizin gelişmesinden, kalkınmasından, büyümesinden rahatsız olanlar 'Acaba Türkiye’yi kendi içine kapatabilir miyiz, Türkiye’yi istikrarsız bir devlet haline getirebilir miyiz' diye çalışıyorlar.

Son yaşanan olayları bu zaviyeden değerlendirmeli.

Türkiye'nin celladına aşık entelijansiyası bu gerçeği göremeyecek kadar zihnen Batı kültürünün kölesi.

Onlar da bu yüzden endişeli ve oldukça telaşlı.

Her zamanki gibi, referandum öncesi düğmeye basıldı.

Türkiye, üç kıtada kabaca bin yıllık dünya tarihini yapan bir aktör olarak sonsuza dek Batı ittifakının bir üyesi olarak kalamaz. 

Bir uyanışın, bir dirilişin ayak sesleri Batıyı, Batılıyı ve Batıcıları uykusuz bırakıyor.

Başkalarının kavramlarıyla kendi dünyanızı kurmayacağımızın farkındayız artık. Çünkü bu yapılırsa; Kendi dünyanızı da kaybedersiniz ve zamanla tarihten silinir gidersiniz.

Türkiye, yol ayrımının eşiğine gelip dayandı.

Ya dünya tarihini yapan medeniyet iddialarına sahip çıkacak ya da Batılıların tarih yaptığı bir dünyada Batılıların güdümünde ve gölgesinde tarihte tatil yapmaya devam edecek ama sonunda tatil bitecek ve tarihten silinecek...

Ülke seçimini 15 Temmuzda da yaptı ; 14 yıldır  medeniyet denklemine karşı durduğu safı netleştirerek yaptı.

İşte bundan rahatsızlar.

Türkiye, laik elitist, halka rağmen halkçı, vesayetçi, darbeci, statükocu ve batı orijinli modernizm örtülü sakil medeniyet mantalitesini elinin tersiyle itti.

 Şurası kesin artık: Batı, resmen ve dolaylı yollarla Türkiye'yle savaşıyor.

Türkiye’ye diz çöktürülmesi  için içimizdeki her tür haini kullanıyor, kullanacak.

Hazırlıklı olunmalı.

Yapılması gereken çok hassas ve temkinli adımlarla ilerlemek ve hiçbir oyuna provokasyona gelmeden emin adımlarla sağlam şekilde ilerlemek.

Her türlü ekonomik ve psikolojik baskı karşısında toplumca kenetlenerek, safları sık ve sağlam tutarak klas duruşlar sergilemek.

Ve en önemli konu ise başta eğitim sistemi olmak üzere, fikir, sanat, kültür, gençlik, medya sorunlarını, bizim medeniyet dinamiklerimiz ekseninde kısa, orta ve uzun vadeli projelerle kalıcı olarak çözüme kavuşturmak.

Vesselam.

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahtases.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.