Gündem (KSH) - Kahta Ses Haber | Haber Girişi: 20.11.2020 - 23:13, Güncelleme: 20.11.2020 - 23:27

Tutdere;İktidar Adıyaman ile ilgili ulaşımda sınıfta kaldı...

 

Tutdere;İktidar Adıyaman ile ilgili ulaşımda sınıfta kaldı...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere ,"Ne hikmetse komşu illerimizi Adıyaman’a bağlayan ana arter yolları Adıyaman’ın sınırlarına girdiğinde hepsi yarım kaldı ve çoğu da halen yarım şeklinde duruyor.İktidar Adıyaman ile ilgili ulaşımda maalesef sınıfta kalmıştır "dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'ın ulaşımda yaşadığı sorunları meclis gündeminde dile getirdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili VE Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere,Bütçe görüşmelerinde Ulaştırma Bakanı'na Adıyaman'ın ulaşım konusundaki sorunlarını sözlü olarak aktararak cevaplandırılmasını istedi. Tutdere, mecliste yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “2018 yılında Adıyaman’ın ulaşım sorunları ilgili dile getirdiğim konuları 2019 yılında da dile getirdim ve şu an 2020 yılındayız aynı sorunları üzülerek ifade edeyim ki bugün tekrardan gündeme getirmek zorunda kaldım. İktidar Adıyaman ile ilgili ulaşımda maalesef sınıfta kalmıştır. Ne hikmetse komşu illerimizi Adıyaman’a bağlayan ana arter yolları Adıyaman’ın sınırlarına girdiğinde hepsi yarım kaldı ve çoğu da halen yarım şeklinde duruyor. Şanlıurfa Adıyaman yolunun Fırat üzerindeki köprüsü henüz tamamlanmadı. Gaziantep Adıyaman Besni ilçesi sınırlarındaki viyadük ve kavşak henüz tamamlanamadı. Besni’deki köprü 6 yıldır atıl durumda bırakılmış, demirleri paslanmış durumda. Yine Diyarbakır Adıyaman bağlantı yolunun özellikle Narince köyü Kahta kısmı tamamlamadı. Adıyaman Malatya yolu Çelikhan-Adıyaman kısmı maalesef yıllardan beri birçok kazaya neden olduğu halde ve birçok canı aldığı halde ve defalarca genel kurulda gündeme getirmemize rağmen bu yol ile ilgili henüz bir çalışma başlatılmamıştır. Sayın Bakan’a Adıyaman’a yapılan bu ayrıcalığın nedenini soruyoruz ve bu soruların cevabını bekliyoruz. Sayın Bakanım, aynı şekilde daha gündeme getirdiğim ve sizin de hakkında yıkım kararı olduğunu ifade ettiğiniz Adıyaman çıkışındaki Göksun Köprüsü sorunun üzerinden epey zaman geçti ancak köprü ile ilgili bir çalışma yapılmadı. Bu köprü Adıyaman’da doğu ile batıyı birbirine bağlayan bir köprü.1.2.derece deprem bölgesinde yer alan Adıyaman için hayati önem arz ediyor. Bu köprü ile ilgili çalışmaları ne zaman başlatacaksınız? Neden bu kadar gecikti. Her an bir deprem olabilir. Besni ilçesinde yol sorunları oldukça fazla. Gerger ilçesinin yolu dillere desten oldu. Rahmetli Ecevit döneminde yapılan bu yola bir çivi çakılmadı. Gerger yolu ne olacak Sayın Bakanım? Gergerlilerin ve Çelikhanlıların bu yol çilesi ne zaman bitecek? Bu konuda bir çalışmanız var mı? Sayın Cumhurbaşkanımızın 2019 yılında Adıyaman ziyaretinde yapmış olduğu açıklamada Adıyaman’da Kuzey çevre yolunun başladığını ve en kısa sürede biteceğini açıkladı.2020 yılının sonuna geldik Kuzey Çevre yolu ile ilgili de henüz bir çalışma yapılmadı. Adıyaman halkı bu yolun yapılmasını sabırsızlıkla bekliyor ”şeklinde dile getirdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere ,"Ne hikmetse komşu illerimizi Adıyaman’a bağlayan ana arter yolları Adıyaman’ın sınırlarına girdiğinde hepsi yarım kaldı ve çoğu da halen yarım şeklinde duruyor.İktidar Adıyaman ile ilgili ulaşımda maalesef sınıfta kalmıştır "dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'ın ulaşımda yaşadığı sorunları meclis gündeminde dile getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman Milletvekili VE Türkiye Büyük Millet Meclisi Kâtip Üyesi Av. Abdurrahman Tutdere,Bütçe görüşmelerinde Ulaştırma Bakanı'na Adıyaman'ın ulaşım konusundaki sorunlarını sözlü olarak aktararak cevaplandırılmasını istedi.

Tutdere, mecliste yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“2018 yılında Adıyaman’ın ulaşım sorunları ilgili dile getirdiğim konuları 2019 yılında da dile getirdim ve şu an 2020 yılındayız aynı sorunları üzülerek ifade edeyim ki bugün tekrardan gündeme getirmek zorunda kaldım.

İktidar Adıyaman ile ilgili ulaşımda maalesef sınıfta kalmıştır. Ne hikmetse komşu illerimizi Adıyaman’a bağlayan ana arter yolları Adıyaman’ın sınırlarına girdiğinde hepsi yarım kaldı ve çoğu da halen yarım şeklinde duruyor. Şanlıurfa Adıyaman yolunun Fırat üzerindeki köprüsü henüz tamamlanmadı. Gaziantep Adıyaman Besni ilçesi sınırlarındaki viyadük ve kavşak henüz tamamlanamadı. Besni’deki köprü 6 yıldır atıl durumda bırakılmış, demirleri paslanmış durumda.

Yine Diyarbakır Adıyaman bağlantı yolunun özellikle Narince köyü Kahta kısmı tamamlamadı. Adıyaman Malatya yolu Çelikhan-Adıyaman kısmı maalesef yıllardan beri birçok kazaya neden olduğu halde ve birçok canı aldığı halde ve defalarca genel kurulda gündeme getirmemize rağmen bu yol ile ilgili henüz bir çalışma başlatılmamıştır. Sayın Bakan’a Adıyaman’a yapılan bu ayrıcalığın nedenini soruyoruz ve bu soruların cevabını bekliyoruz.

Sayın Bakanım, aynı şekilde daha gündeme getirdiğim ve sizin de hakkında yıkım kararı olduğunu ifade ettiğiniz Adıyaman çıkışındaki Göksun Köprüsü sorunun üzerinden epey zaman geçti ancak köprü ile ilgili bir çalışma yapılmadı. Bu köprü Adıyaman’da doğu ile batıyı birbirine bağlayan bir köprü.1.2.derece deprem bölgesinde yer alan Adıyaman için hayati önem arz ediyor. Bu köprü ile ilgili çalışmaları ne zaman başlatacaksınız? Neden bu kadar gecikti. Her an bir deprem olabilir.

Besni ilçesinde yol sorunları oldukça fazla. Gerger ilçesinin yolu dillere desten oldu. Rahmetli Ecevit döneminde yapılan bu yola bir çivi çakılmadı. Gerger yolu ne olacak Sayın Bakanım? Gergerlilerin ve Çelikhanlıların bu yol çilesi ne zaman bitecek? Bu konuda bir çalışmanız var mı?

Sayın Cumhurbaşkanımızın 2019 yılında Adıyaman ziyaretinde yapmış olduğu açıklamada Adıyaman’da Kuzey çevre yolunun başladığını ve en kısa sürede biteceğini açıkladı.2020 yılının sonuna geldik Kuzey Çevre yolu ile ilgili de henüz bir çalışma yapılmadı. Adıyaman halkı bu yolun yapılmasını sabırsızlıkla bekliyor ”şeklinde dile getirdi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve kahtases.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.