Haber Detayı
21 Kasım 2016 - Pazartesi 19:22
 
Kâhta’da Geri Dönüşüm Konteynerleri Yerleştiriliyor
Kâhta Belediyesi, Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan, “Toplama-Ayırma Lisansı” bulunan geri dönüşüm firması ELIPS ile ortak bir projeye imza atarak İlçedeki parklara geri dönüşüm konteynerleri yerleştiriyor.
EKONOMİ Haberi
Kâhta’da Geri Dönüşüm Konteynerleri Yerleştiriliyor

Kâhta Belediyesi, Adıyaman’da faaliyetini sürdüren, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan, “Toplama-Ayırma Lisansı” bulunan firma ortaklaşa Ambalaj Atıkları Geri Dönüşümü kapsamında ilçedeki parklara geri dönüşüm konteynerleri yerleştiriliyor. Konteynerlerde toplanan atıklar, ilgili firma tarafından alınıp Adıyaman’daki tesiste ayrıştırılarak geri dönüşümü sağlanacak.

İlçedeki parklara yerleştirilecek olan doğaya uyumlu konseptte yapılan Geri Dönüşüm Konteynerlerine kâğıt, karton, kompozit, cam, plastik ve metal atıklar atılabilecek. Konteynerde biriken atıklar daha sonra Ambalaj Atıkları Geri Dönüşüm Tesisinde ayrıştırılacak. Ve bu proje ile doğada zor yok olan maddeler in geri dönüşümü sağlanarak doğanın korunması sağlanacak.

Uygulama hakkında konuşan Kâhta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak," İlçemizde doğayı korumaya yönelik başlattığımız uygulamaya tüm halkımızdan destek bekliyoruz. Daha temiz bir çevre oluşturmanın yanı sıra çevre bilincinin yerleştirilmesi amaçlanan çalışmada, özellikle parklarımıza geri dönüşüm konteyneri koyuyoruz. Bunlarda toplanan atık malzemeler, ELIPS firması tarafından alınıp ayrıştırılarak ilgili tesislere gönderilecek. Uygulama ile ilçemizde geri dönüşüm konteynerlerinde biriktirilen atıklarımızın geri dönüşümü sağlanarak doğamızın kirlenmesini önleyeceğiz ”dedi.

 

 

Kaynak: Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Kâhta’da, Geri, Dönüşüm, Konteynerleri, Yerleştiriliyor,
Haber Yazılımı